Łukasz Sokół – organista, pianista, wokalista, aranżer, kompozytor.

Urodził się 14 lipca w 1980 r. w rodzinie o głębokich tradycjach muzycznych od strony ojca. Jego pradziadek grał na skrzypcach i puzonie, dziadek był trębaczem a ojciec saksofonistą i klarnecistą.

Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku dziewięciu lat w szkole muzycznej I stopnia w Niepołomicach w klasie fortepianu. Pięć lat później kontynuował naukę muzyki w Państwowym Liceum Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Krakowie, gdzie rozpoczął naukę gry na organach. W latach 1999-2004 studiował organy na wydziale instrumentalnym w Krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem.

Mając 12 lat zagrał po raz pierwszy Mszę Św. w swojej rodzinnej parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szarowie, zastępując tamtejszego organistę. W czasach licealnych bardzo często zastępował organistów w wielu okolicznych parafiach.

Poza edukacją tzw. muzyki klasycznej, od najmłodszych lat uprawiał różne gatunki muzyki rozrywkowej grając razem ze swoim tatą w zespole muzyki tanecznej jak i w zespołach które sam stworzył będąc nastolatkiem – zespół „Sokoły bis” grający muzykę pop i zespół rockowy „Spirit”

W czasach licealnych pokochał gatunek muzyczny jakim jest poezja śpiewana, piosenka literacka i zaczął komponować w tym nurcie i do dnia dzisiejszego głównie w nim tworzy.

W 1999 r. założył zespół „Ot-Tak” z którym to w roku 2002 nagrał płytę „kolędy znane i zapomniane” pełną zróżnicowanych i oryginalnych aranżacji zarówno kolęd tradycyjnych jak i zaginionych.

Na pierwszym roku studiów muzycznych rozpoczął pracę jako organista w Parafii NMP Królowej Polski w Podłężu a nie całe dwa lata później objął stanowisko organisty w Parafii pod wezwaniem Dziesięciu tysięcy Męczenników w Niepołomicach gdzie pracował przez 7 lat do 2008 r. W tym czasie skomponował kilka utworów na organy, fortepian, a także muzykę do wielu pieśni kościelnych, które pozostawił w tej parafii do użytku podczas nabożeństw.

Jest także kompozytorem kilkudziesięciu piosenek utrzymanych w gatunku piosenki literackiej, które można było usłyszeć podczas jego wielu koncertów zagranych zarówno z całym zespołem jak i solowo. Stworzył muzykę m.in. do wierszy K.K. Baczyńskiego,

M. Konopnickiej, L.Staffa. K.P. Tetmajera, A. Asnyka a także do tekstów ówczesnych poetów krakowskich takich jak Elżbieta Orzechowska, czy Marcin Urban. Na uwagę zasługuję piosenka „Chmuro nad miastem…” gdzie najpierw powstała muzyka a następnie słowa do niej napisał Andrzej Sikorowski.

W swoim dorobku kompozytorskim Łukasz Sokół ma także dzieło o charakterze scenicznym „Eurydyka w kuchni” (Libretto – Leszek Kaszkur /Cadet/ ), którego forma jest pewnego rodzaju musicalem.

Jego wszystkie doświadczenia muzyczne na przestrzeni lat ukształtowały w nim bardzo ciekawy język muzyczny, harmonie i styl, co można zauważyć w jego twórczości.

W roku 2012 został zaproszony do udziału w koncercie „Młode ballady” z okazji Europejskiego Festiwalu Ballady w Niepołomicach, gdzie jego utwory i wykonanie zostało w szczególny sposób wyróżnione i nagrodzone przez Pawła Orkisza.

W drugiej połowie 2014 r. rozpoczął współpracę artystyczną z Julią Zarycką, córką znanego kompozytora krakowskiego Andrzeja Zaryckiego. Łukasz Sokół i Julia Zarycka zostali bardzo ciepło przyjęci przez publiczność w czasie ich wspólnych koncertów. Duet ten, to nowa odsłona autorskiej twórczości Ł. Sokoła wzbogacona ciepłym głosem Julii i jej grą na skrzypcach.

Aktualnie trwają prace nad autorską płytą.